wtorek, 7 maja 2013

Dekoracje komunijne - dekoracje stołu i mieszkania

Maj to czas pierwszych Komunii Świętych. Przygotowanie domu na tę specjalną okazję na pewno spędza sen z powiek nie jednej mamie i niejednemu tacie. Każdy chce, aby ten dzień był wyjątkowy. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie dekoracji stołu i całego mieszkania.
Na pewno nie możemy zapomnieć o podstawowym charakterze spotkania - jest to święto naszego dziecka. Wybór dekoracji powinien być więc adekwatny. Jasne, ciepłe kolory, pastele, żywe kwiaty. Sprawdzi się wszystko co nada blasku, zwiewności, tchnie ducha świeżości.
Jeśli planujemy zakup zastawy stołowej czy elementów dekoracyjnych postawmy na elementy, które potem z powodzeniem wykorzystamy przy innych okazjach. Biel i czyste szkło to ponadczasowe zestawienie, które nigdy nie wyjdzie z mody.

1001dekoracji.pl
 Dekorując stół pamiętajmy, że musimy wygospodarować jak najwięcej miejsca na zastawę stołową. Goście muszą czuć się komfortowo. Dekoracje nie powinny im przeszkadzać w konsumpcji oraz rozmowie. Ciekawym rozwiązaniem są ozdoby w postaci wąskich szklanych wazoników. Można je przyozdobić koralikami, kokardami i przeróżnymi kwiatami. Zajmują stosunkowo mało miejsca na stole, a przy okazji nie utrudniają kontaktu wzrokowego.

1001dekoracji.pl
1001dekoracji.pl
Dodatkiem, który zawsze się sprawdza są świece. Dodają ciepła i uroku. W połączeniu z konwaliami, margerytkami, małymi gerberami, różami będą piękną ozdobą.Osobiście jestem fanką dwóch form dekoracji. Prostych, do samodzielnego wykonania. Pierwsza z nich to kule kwiatowe. Do wykonania ich potrzebne są styropianowe kule, szpilki i kwiaty. Najpiękniejsze wychodzą z żywych. Możemy nimi przyozdobić drzwi wejściowe, balustrady, lampy.


Druga propozycja to dekoracje kwiatowe w muszlach. Bardzo efektowne i jednocześnie proste do wykonania. Muszle możemy ułożyć pojedynczo na meblach lub po kilka sztuk na szklanej paterze. Wystarczy kilka łebków kwiatów a efekt będzie niepowtarzalny.Na koniec propozycja znana od dawien dawna. Wianki. Możemy zakupić je praktycznie wszędzie. zarówno gotowe jak i w wersji to samodzielnej aranżacji. Podkład może być wiklinowy, z gąbki, ze sztucznego mchu. Różnorodność w temacie jest duża. Dekoracje takie możemy położyć na stole, zawiesić w dowolnym miejscu albo użyć ich jako dekoracji szklanych świeczników czy kulistych wazonów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz